Rafsanjan Fıstık Festivali

Rafsanjan Valisi:Fıstık festivali ağustos ayın sonlarına doğru değişik programlarla, rafsanjan şehrinde yapılacaktır. Yurtiçi ve yurtdışında bulunan experler bu festıvale davetli olacak ve ekonomik krizin çözümleri hakkında konuşulacaktır.

Beyin gelişiminde fıstığın önemi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman Ayataç, hamilelikte fıstık tüketiminin bebeğin beyin gelişimini olumlu yönde etkilediğini belirtti

ABD fıstık sevkiyatının keskin düşüşü devam ediyor

Primex International Trading Corporation'ın verdiği rapora göre, geçen yıllara kıyas, ABD fıstık sevkiyatı önemli ölçüde düşüş yaşıyor.

İspanyol firmadan fıstık işleme ünitesi yatırımı

Valladolid'de bulunan Alternativas Agroforestales Esla, yeni bir fıstık işleme ünitesinde EUR0.6 million (USD0.69 mln) yatırım yapıyor. Bu proje 2017 yılındaö autonomous community of Castile and León'da hayata geçecektir.

Iran, dünyanın en büyük fıstık ihracatçısı

İran’ın gıda sektörünün önemli ürünlerinden Antep fıstığı pazarında ham petrol ticaretinden daha fazla söz hakkı var. Dünyanın yedinci büyük petrol üreticisi olan İran, Antep fıstığında ise dünyanın en büyük üreticisi olmak için ABD ile yarışıyor.

İran, Avrasya Ekonomik Birliği serbest ticaret ilk toplantısını

TEHRAN (ISNA)- Moskova'da Ziaei Bigdeli ve Avrasya Ekonomik Birliği yetkilileri arasında müzakere ilk turda iki partinin serbest ticareti başlatmak için fizibilite çalışmaları inceledi.

Fıstık Yağı Çıkarma
Medikal Grade

Fıstık Kabuklar ile
Kendin Yap Fikri

Kapalı fıstıkları nasıl
kolayca açalım ?!